Kanserin nedenleri nelerdir?

İnsanlar kanserin sebebini araştırmakta, tıbbın bu dalında uzman kişiler fikir üretmekte ve bu hastalığa çare aramaktalar. Kimi kanserin sebebini biyolojik sebeplere bağlarken kimi ise tamamen çevresel etkilere bağlıyor. İnsan vücudunu iyi bilip iyi tanımalı, şartlar ne olursa olsun ona emanet olan bedenine iyi bakmalı. Sizi hem fiziken hem de psikolojik etkileyen kanser hastalığı için ise moral oldukça önemli bir unsur. Hayatın yoğun temposu, sigara ve alkol kullanımındaki bariz artış, hava kirliliği, virüsler, kimyasal maddeler (ki bazı iş alanları bu kimyasal maddeler ile birebir ilgili) röntgen ışınına fazla miktarda maruz kalma gibi durumlar kanserin nedenleri arasında yer almakta.

Bilinçsiz ilaç kullanımına dikkat!
Beslenme alışkanlığı da kanser hastalarının bir diğer önemsemesi gereken unsur. Yazın bilinçsiz güneşlenmeden ötürü vücutta oluşan lekelenmelerin kontrol altına alınması gerekmekte. Kozmetik sektöründe fazlaca karşılaşılan ve içeriğinde alüminyum olan ürünleri kullanmaktan kaçınmak da önemli. Bilinçsiz ilaç kullanımı da kanserin nedenleri arasında. Ağrı kesiciler ve doğum kontrol hapları kanser türlerini tetikleyen etkenlerden.

Kalıtsal özellikler kanserin nedenleri arasında!
Eğer kişilerin ailelerinde bu hastalığı daha önce taşımış insan var ise gerekli kontrolleri senede en az bir defa da olsa yaptırmaları gerekmekte. 
Bu sebeple ki yenilen gıdalara, girilen ortamlara, zararlı alışkanlıklara, kullandığınız ürünlerdeki içeriklere dikkat etmek her zaman önemli ve gerekli.

Destek Tedavi Danışma Hattı