Kanserle savaşmalı mı dost mu olmalı?


Kanserle Savaşmalı Mı Dost Mu Olmalı?
Bazı hastalıklar insanları özellikle psikolojik olarak fazlasıyla yıpratabiliyor. Elbette ki, bunların başında da kanser rahatsızlığı geliyor. Kanserin hangi çeşidi olur ise olsun ya da kanser hangi evrede olursa olsun hastada ilk andan itibaren ismi ile dahi bir çökmeye sebep olabiliyor. Oysa ki bu kanser ile, sadece tıbbi yöntemlerle değil aynı zamanda psikolojik bakımdan da mücadele etmek gerekir. 

Vücudunuzu dinleyin
Kanser ile mücadele terimi sürekli olarak pek çok platformda dillendiriliyor. Fakat kanser ile mücadele mi etmek gerekiyor yoksa onu anlayarak dost mu olmak gerekiyor. Tabii ki, vücuda zarar veren hücrelerin çoğalmasına sebep olan bu hastalığın tamamen bulunduğu yerden çıkarılıp atılması gerekiyor. Fakat bu süreci aslında kişinin kendine kulak vermesi gereken bir süreç olarak değerlendirmek gerekiyor. Vücut ne anlatıyor bir dinlemekte yarar var. 

Tedbir alınmalı, bağışıklık sistemi güçlendirilmeli
Kanserle savaşmak yerine kanser olmadan önce gerekli tedbirleri almak en doğru yöntem. Bu doğrultuda kişinin öncelikle kendine iyi bakması gerekiyor. Bu bakım sadece düzenli ve sağlıklı beslenme ile basit düzeyde tutulacak bir süreç değil. Aynı zamanda spor ve stresten uzak bir yaşamda kanser ile tanışmayı en aza indirgeyecek faktörler arasında yer alıyor. Aynı zamanda kişinin belli aralıklar ile chek-up yaptırması da erken tanıyı kolaylaştırır. Bu da tedavi sürecinin daha başarılı bir şekilde sonuçlanmasını ifade eder.

Kanser sizi yıkmamalı!
Kanser ile tanışmış olmak hayatın sonu olduğu anlamına gelmemek ile birlikte tıp alanında bu konu hakkında oldukça ciddi çalışmalar yapılmakta. Ayrıca tıbbi gelişmelere bağlı olarak da geliştirilen bitkisel tedavi yöntemleri de pek çok hastanın tedavi sürecini hızlandıran etkenler arasında bulunuyor. Alternatif tıp uygulamaları kanser hastalarına hem tedavi sürecinde yardımcı oluyor hem de aslında bir nevi psikolojik destek sağlıyor.


17-08-2021
Destek Tedavi Danışma Hattı