Akciğer Kanserine İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?


Akciğer Kanseri tanım olarak; normal akciğer dokusundaki hücrelerin, ihtiyaç dışı ve istemsiz bir şekilde çoğalarak tümör halini almasıdır. Akciğer kanseri günümüzde en sık rastlanan kanser türü ve erkeklerde daha yaygın şekilde görülen bir hastalık. Oluşmasında en temel neden ise sigara. Alternatif tıp, ilaçla tedavinin yanında ek olarak uygulanabilecek, yan etkisi olmayan, bitkisel içerikli bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi yönteminde akciğer kanseri için uygulanan bitkisel kürler ise şöyle;

Keçiboynuzu

Keçiboynuzu pek çok hastalığın şifası olmakla birlikte akciğer kanserini önlemede yüzde 90 etkili. Sigara içenlerin keçiboynuzunu ve çekirdeklerini öğüterek, sütle ve balla karıştırıp pişirmesi ya da pekmez olarak tüketmesi, hastalığın oluşmasında bir kalkan görevi görür.

Reishi Mantarı

Kırmızı reishi mantarı kanser tedavisinde oldukça etkili. Yıllardır Çin alternatif tıbbında kullanılan bu bitki “Ölümsüzlük mantarı” olarak da anılmaktadır. Tümörlerin büyümesini durdurarak yeni bir tümör oluşuma karşı da koruyucu. Yapılan bir araştırmada tümörlerin yüzde 41’inde küçülme görülmüştür. Kırmızı reishinin içerisinde ganoderik asit bulunmakta. Bu asit, akciğer korsinomlarını öldürücü görev görerek hastalığı önlemekte.

Çörek otu

Çörek otunun şifası saymakla bitmez. Genellikle pek çok hastalığın tedavisinde kullanılan bir bitkidir. İçerisinde bulunan ‘’thymoquinone’’  isimli maddenin kanserli hücreleri öldürdüğü ve üremesini durduğu söylenmekte. Çörek otu öğütülüp, günde 1 ie 3 gram arasında tüketilmeli. Faydaları zamanla görülmeye başlayacaktır.


Çin Geveni


Kemoterapi ve Radyoterapinin olası yan etkilerini azaltıp, tedaviyi daha etkin bir hale getiren Çin geveni, bağışıklık sistemini uyararak tedavide başarı elde edilmesini sağlıyor.

Zerdeçal

‘’Curcumin’’ adı verilen bu bitki Hindistan ve asya da yetişen bir antikansorejenik bitkidir. Bu bitki aynı zamanda, antioksidan, antitümoral, antienflamatuar etkileriyle bilimsel olarak etkinliği kanıtlanmış bir serbest radikal savaşçısıdır. C vitaminiyle birlikte kullanıldığında, radyasyonun yol açtığı etkileri ortadan kaldırır. Bu sayede ileride oluşabilecek kanser tehlikesine karşı bir barikat görevi görür. Kanser tedavisinde, bu mucizevi bitkiyi kullanarak kanserden korunmak mümkün. Kanserli hücreleri de yenileyerek tümörü yok edici gücünden faydalanmak oldukça önemli.


28-04-2021
Destek Tedavi Danışma Hattı