Akciğer Kanseri Bitkisel Tedavi


Yapılan araştırmalara göre akciğer kanseri, dünya üzerinde bakıldığında mortalite ve insidans açısından en ölümcül ve tehlikeli kanser akciğer kanseridir. Yoğun araştırma ve çalışmalara rağmen, akciğer kanseri tedavisi, yan etkiler ve çoklu ilaç direnci nedeniyle hala tam olarak çözümlenebilmiş değildir. Son zamanlarda, bitkisel ilaçlar, az yan etkileri olan akciğer kanseri tedavisi için çekici yaklaşımlardan biri olarak kabul edilmiştir. Ayrıca, akciğer kanseri hastalarında çeşitli bitkisel ilaçların geleneksel ajanları hassaslaştırmada, hayatta kalma süresini uzatmada, kemoterapinin yan etkilerini önlemede ve yaşam kalitesini iyileştirmede yararlı ve etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Akciğer kanseri bitkisel tedavi yöntemleri ile önceden engellemek mümkündür. Örneğin yiyeceklere sarımsak konması, doğal antibiyotik etkisi ile oluşacak zararlı bakterilerin kansere yol açmasını önleyici özelliğe sahiptir. Kansere etki eden en büyük sebeplerin başında alkol ve sigara kullanımı gelmektedir. Bu maddelerin etkilerini azaltacak akciğer kanseri bitkisel tedavi yöntemlerini deneyerek sizler de akciğer kanserine yakalanma riskinizi azaltabilirsiniz.

Akciğer kanserinin bilinen en yaygın belirtilerinden birisi olan öksürük, kişileri hastalığı boyunca rahatsız etmektedir. Bunun önüne geçmek için de zencefil tüketimi hem kişiyi rahatlatır hem de kanser için bitkisel bir takviye edici etkisi görür. Vücudun oksijen seviyesini arttırıcı bitkiler de kanserin yenilmesinde büyük katkıya sahiptir. Çünkü kanser hücreleri oksijen moleküllerinde çoğalamaz ve etkisini kaybeder. Her gün yeşil sebze tüketimi bunu büyük ölçüde sağlamaktadır. Hastalığa halsizlik, uykusuz hissetme, depresyon gibi çeşitli biyofiziksel ve nörolojik psikolojik belirtiler de eşlik etmektedir. Ülkemizde özellikle kadınlarda bu rahatsızlık daha sık görülmektedir. Bazı çocuk ve erkek bireyler de de belirli faktörlere bağlı olarak görülebilmektedir. Öte yansan tedavi edilmeyen bu hastalık ileride kişilerin iş hayatlarını ve sosyal ilişkilerini önemli ölçüde etkileyebilmektedir. Çünkü kas ağrıları hem bedensel gücün azalmasına hem de acı hissi sebebiyle kişilerin işlerine odaklanmada sıkıntı yaşamasına yol açabilmektedir. Bu da hiçbir birey tarafından istenen bir durum değildir. Üstelik akciğer kanseri belirtileri ve etkileri günün belirli saatlerinde kendini hissettirerek müthiş bir acı ve ağrı hissine sebep olmaktadır. En zararsız yöntemlerden biri olan akciğer kanseri bitkisel tedavi yöntemleri kişilerin bu acılarını azaltarak yaşam kalitelerini ve bağışıklıklarını arttırmaktadır. Bitkisel yöntemlerle tedavi sağlık açısından eğer bir alerjen durumu yoksa hiçbir sakıncası yoktur ve günümüzde birçok tedavide veya tedaviye ek kullanılmaktadır. Çok eski zamanlarda keşfedilen bu yöntem, ameliyat gibi uzun süren ve masraflı yöntemlere alternatif olarak geliştirilmiştir.

Birçok farklı etkiye bağlı olarak ortaya çıkan akciğer kanseri sorunları, damar hastalıkları, bunama, kanser gibi kronik rahatsızlıkların oluşumunda serbest radikaller önemli rol oynamaktadır. Serbest radikalleri ortadan kaldırdığı için akciğer kanseri tedavisi bahsi geçen kronik hastalıkların ortaya çıkmasını engellemede büyük bir öneme sahiptir. Özellikle bitkisel tedaviler uzun süreli uygulandığında kişilerin sağlıklarının daha da iyiye gittiği gözlenmiştir. Akciğer kanseri bitkisel tedavi süreçlerini denemek için muhakkak bir doktora başvurarak bilgi almanız gerekir. Burada bitkilerin en önemli görevi, hücre yenilenmesini arttırmak ve ilaçların hasar verdiği immün sistemi kuvvetlendirmektir. Yapılan çoğu araştırmaya göre reishi mantarı, zerdeçal ve kırmızı meyvelerin kansere iyi geldiği saptanmıştır. Günlük beslenme rutininize sokacağınız yararlı bitkiler ve meyveler antioksidan etkisi ile akciğerde fazla toksinlerin birikmesini önler. Bu sayede hücrelerde anomali durumları oluşmaz ve hasarlı hücrelerin kontrolsüz bölünmesi engellenmiş olur. Kanser tedavilerinde en çok önerilen keçiboynuzu ve brokoli sebzesidir. Sizler de bu besinleri öğünlerinize ekleyerek kanser tedavi sürecini daha etkili atlatabilirsiniz.

 

 

 


06-08-2022
Destek Tedavi Danışma Hattı