Yüksek Gradlı Diffüz Astrositom

Bir anne için öyle acılar vardır ki, anlatılması mümkün değildir…Ben, anne olarak, yaşadılarımı anlatmakta güçlük çekiyorum.

Yaşadıklarımı ancak yaşayanlar anlayabilir.. Allah kimselere tarifi mümkün olmayan kelimelerle ifade edilemeyen acılar yaşatmasın.

Bir tanecik çocuğunuz varsa ve o çocuk hayatınızın en büyük varlığı ise hayatınızı tamamen ona adamış iseniz o çocuğun saçının teline zarar gelince canınız yanar.. Birde sağlığı, hayatı söz konusu olursa, kıyamet kopar.

Kıymamet günü benim için Nisan 2008’de bir gündü. Kızıma çekilen MRG de beyin sapında en büyüğü 42x35x32mm boyutlarında tümörler tespit edildi.

birkaç gün içinde ameliyat edildi, umut içinde sonuçlar beklendi ama sonuçlar hiç de istediğimiz dua ettiğimiz gibi gelmedi.

Histolojik tanı:Yüksek gradlı diffüz astrositom Bu tanıdan sonra doktorlar radyoterapi uygulamasını uygun gördü ve 30 seans uygulandı. radyoterapi bitiminden yaklaşık iki ay sonra çekilen MRG beni anne olarak tekrar yıkıma bunalıma sürükledi. Çünkü o zaman anlaşıldı ki ameliyat sırasında tümörler tamamen temizlenmemiş ve kalmış kısımlar tekrar büyümeye başlamış… Doktorlar son çare olarak 2008 eylül ayında temodal tedavisi başlattı ve tedavi halen devam ediyor.

Bu süreç içinde hastalıkla ilgili ben ve çevremdeki bizleri seven herkes kızımın derdine derman olabilecek tıbbın dışında alternatif tıpla ilgili araştırmalar yapmaya başladı. Alternatif Tedavi sitesini bu araştırmalar sonucu bulduk, Adnan bey ile görüşmeler yaptık. Onlardan gelen tonikleri hemen kullanmaya başladık ve halen kullanıyoruz.

Bütün bu tedaviler sonucu aralık 2008 de çektirdiğimiz MRG de tümörlerin büyümesinin hızı kesildiğini, Mayıs 2009 da çekilen MRG de birkaç mm de olsa en büyük tümörde küçülme olduğunu ve son olarak temmuz 2009 da çekilen MRG de ise 8 mm küçülme olduğunu öğrenmek bana biricik kızımın sağlığına kavuşması için verdiğim mücadele de güç kaynağı oldu. Umutlarımız tekrar yeşermeye başladı.

Bu amansız mücadele de bana destek olan ve kızım için dualarını esirgemeyen herkese sonsuz teşekkürler…

İstanbul Eylül 2009
Canan YILMAZ/ 0546 788 22 09
(Hastanın yanında cevap veremediğim için lütfen hafta içi saat 10:00 -17:00 arası yardımcı olabilirim)

 

canan yılmaz rapor

canan yılmaz rapor

Destek Başvuru Formu

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Doktorumuza sorun

Size yardımcı olabilmemiz için lütfen formu eksiksiz doldurup; sorunuzu ve hastalığınızın aşamasını doktorumuza bildirin. Mesajınızı alan doktorumuz; çok kısa bir süre içerisinde, sizinle iletişime geçecek. Hastalığınız hakkında detaylı bilgilendirileceksiniz.


#

Uzman Hekim Denetimi

Sağlığınız için uzman kontrolünde ilerlemelisiniz.

#

Kişiye Özel Destek

Form üzerinde iletmiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda danışman hekimimiz sizinle iletişime geçip detaylı bir bilgilendirme yapacaktır.

#

Beslenme Programı

Uzmanlarımız tarafından dikkat edilmesi ve tüketilmesi gerekenler size özel planlanan beslenme programında belirtilecektir.

Destek Tedavi Danışma Hattı