Pankreas başında kitle ameliyat ve sonraki süreç

2018 yılı Nisan ayında babamın vücudunda kaşıntı ve sarılık başladı yapılan kan tahlilleri sonrasında kara ciğer değerleri çok yüksek olduğu görüldü ve hemen ercp yapıldı sonucu öğrendiğimiz zaman ailece dünyamız başımıza yıkıldı babamın pankreas başında kitle olduğu söylendi ve biyopsi sonucu ilk etapta temiz çıktı biraz rahatladık fakat kitlenin alt tarafının patolojik sonucu ne olacağını kitlenin ameliyattan sonra bakılıp belli olacağı söylendi ameliyat riskli bir ameliyattı çok hoca araştırdık çevremizden internetten ve rabbim karşımıza Ünal hocalarımızı çıkardı.

Ünal hocalarımız diyorum çünkü doktorlarımızın ikisinin adı da Ünal. Önce ameliyatımızı yapan Ünal Aydın hocamdan başlayayım. Babamı Ünal Aydın hocama götürdük bütün raporlar biyopsi sonucu MR sonucu hepsine baktı cerrahi operasyon gerektiğini söyledi yapacağı ameliyatın whipple ameliyatı olacağını söyledi. Yapacağı ameliyatı araştırdığımda bu işin duayeni olduğunu gördüm.

21 Mayıs 2018 de ameliyatı yaptırdık çok başarılı bir ameliyat oldu allah razı olsun Ünal Aydın hocamdan daha sonra patoloji sonucumuz çıktı ve tümör kötü huylu olduğu için kemoterapi almamız gerektiğini söyledi hocamız ve onkoloji bölümüne yönlendirdi onkolojiye gittik babama en hafif ilaç kemoterapi verildi hafif diyorum babamın saçı falan dökülmedi ama bu bile ağır geliyodu babama 3 bu şekilde kemoterapi aldık ve pet çektirdik petin sonucunda tümörün karaciğere sıçradığı ve kemoterapi ilaçlarının değişeceği ve ağır kemoterapi uygulayacağını söyledi onkoloji doktoru ama babamın fiziki olarak hiçbir sıkıntısı yoktu ağrısı yoktu zaten ameliyattan sonra kaşıntı ve sarılığı gitmişti. Onkoloji doktoru ilacı değiştireceğini söylediğinde çok kararsız kaldım iki abim Ablam ve annem oturup konuştuk eğer ağır kemoterapi ilaçlarını verirsek babam bu yaşta bu ilaçları kaldıramaz dedim çöker daha kötü olur dedim ama buna hep beraber karar vereceğiz dedim ve dört kardeş ve annem hem fikir olduk kemoterapi aldırmayıp bitkisel ilaç almaya karar verdik başladık tekrar araştırmaya Düzce’de var dediler Manisa’da var dediler İstanbul’da var dediler hiçbiri olmadı ve rabbim karşımıza çok iyi her telefonu açtıklarında yüzlerinin güldüğünü konuşmalarındaki samimiyeti ve sıcaklığını hissetiren bi ekip çıkardı İmmunat ekibi allah hepsinden razı olsun.

Raporlarımızın hepsini yolladık dosyanızı oluşturdular geri dönüş yaptılar ve Ünal Vural hocam la tanıştık konuştuk çok güzel bi şekilde bizi aydınlattı kendisine çok teşekkür ediyorum. Babam ilaçları kullanmaya başladı 3 ay devam etti ve babama tekrar pet çektirdik sonucu onkoloji doktoruna göstereceğim zaman babamın 3 ay hafif kemoterapi aldığını ve sonrasında kemoterapi tedavini istemediğini söyledim doktor sonuca baktığında karaciğer de tümör olduğunu söyledi bende hocam bide ilk kemoterapi den sonraki çektirdiğimiz pet sonucuna bakarmısınız dedim baktı ve bana dediği cümle aynen şuydu babanızın kemoterapi almadığına eminmisiniz evet dedim eski sonuçta karaciğer de bir kaç yerde tümör var fakat yeni pet sonucunda bi yerde görünüyor
10 kuruş büyüklüğünde dedi ve isterseniz babanız kemoterapiyi kabul etmiyorsa Işın tedavisi ile oraya nokta atışı yapalım dedi. Bende bu konuyu Ünal Vural hocamla konuştum Ünal hocam kesinlikle ne kemoterapi nede Işın tedavisi alın veya almayın diye bir şey söylemedi bu sizin kararınız dedi ve bir kaç cümle daha söyledikten sonra Işın tedavisinide istemediğimizi söyledim. Bu arada onkoloji doktorları ilk kemoterapi veren doktor farklı bitkisel ilacı kullandıktan sonraki sonuca bakan doktor farklıydı. Ve şuan hala İmmunat ürünlerini kullanmaya devam ediyoruz kontrollerimizi yaptırıyoruz en son pet çektirdiğimiz tarih 03.11.2020 sonuç karaciğer deki tümörün daha da küçüldüğünü öğrendik.

Şifayı veren Allah vesile olanlardan allah razı olsun İmmunat ekibinden allah bin kere razı olsun rabbim bütün hastalara şifa versin sağlıcakla kalın Allah’a emanet olun.

KOCAELİ/Gölcük’ten Nurullah KAYA

Destek Başvuru Formu

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Doktorumuza sorun

Size yardımcı olabilmemiz için lütfen formu eksiksiz doldurup; sorunuzu ve hastalığınızın aşamasını doktorumuza bildirin. Mesajınızı alan doktorumuz; çok kısa bir süre içerisinde, sizinle iletişime geçecek. Hastalığınız hakkında detaylı bilgilendirileceksiniz.


#

Uzman Hekim Denetimi

Sağlığınız için uzman kontrolünde ilerlemelisiniz.

#

Kişiye Özel Destek

Form üzerinde iletmiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda danışman hekimimiz sizinle iletişime geçip detaylı bir bilgilendirme yapacaktır.

#

Beslenme Programı

Uzmanlarımız tarafından dikkat edilmesi ve tüketilmesi gerekenler size özel planlanan beslenme programında belirtilecektir.

Destek Tedavi Danışma Hattı