Hastamız Tekrar Okuluna Döndü

Bu mektuba başlamadan önce Allahın yardımı ve izniyle bütün hastalara samimi dileklerimle şifalar vermesini dilerim. İnsan olan herkesin başına dertler sıkıntılar ve hastalıklar geliyor. Bizimde başımıza ansızın bir hastalık geldi. 2007 yılının Haziran ayının sonlarıydı. Oğlum akşam rahatsızlandı apar topar acile götürdük. Orada nöbet geçiriyordu doktorlar müdahale ettiler ve kendine geldi.

Tahliller ve emar çektiler ve sonunda bize onkoloji kliniğine gitmemiz gerektiğini söylediler. Onkoloji kliğinde nöroloji servisine yatış yaptılar. Orada bize rahatsızlığın beyin tümörü olduğunu söylediler. Bizim bu tümör hakkında bilgimiz yoktu duyunca çok üzüldük sanki dünyamız yıkıldı. Zaman bizim için durmuştu diğer hastalardan kulaktan duyma bilgiler alıyorduk. Doktorlar bilgilendirdiler. Çok ciddi bir hastalık olduğunu öğrendik. Tedavi olması gerektiğini, ve ilk önce ameliyat olması gerektiğini söylediler. Bizlerde olmasına karar verdik ve operasyonu gerçekleştirdiler.

Ameliyatı gerçekleştiren doktor ameliyattan önce emarda beyin tümörünün 3 cm olduğunu bildirdi. Ameliyat sonrası alınan parça patolojiye gitti 15 gün sonra neticede astrositom cinsi 3. derece beyin tümörü olduğu raporda geldi. Bu rapora göre Kemoterapi ve Radyoterapi tedavisi olması gerektiği söylendi. Zaten ameliyattan önce 1 kür Kemoterapi almıştı. Bizi Radyoterapiye gönderdiler 40 gün Radyoterapi aldı.

Hastamızın ameliyat öncesi ve sonrası kolda ve yüzde uyuşmalar korku hissi şeklinde nöbetleri sık sık kısa aralıklarla oluyor ve vücudun sol tarafında meydana geliyordu. Nöroloji doktorları da nöbet hapları verdiler. Bu ilaçlara rağmen rahatsızlığı devam etmekteydi. Radyoterapi tedavisi bitti ve 2. kür Kemoterapi verdiler ama hastamızın nöbetleri geçmiyor rahatsızlıkları devam ediyor ayrıca kusmaları başlamıştı.

Bu nöbetler devam edince belli bir süre sonra doktora götürdük ve servise yatırdılar. 1 hafta burada kaldı. Ayrıca rahatsızlıkları arttı yürüme güçlüğü baş gösteriyordu ve tekrar emar çekildi. Bu emar sonucuna göre beyinde, 3 yerde 4cm, 7cm ve 9cm olmak üzere tümörde büyüme saptandı. Beyin şift kayması olduğunu söylediler. Kısaca yapılan tedaviler işe yaramadı.

Doktorlar tekrar Radyoterapi alması ve ameliyat olma gibi ihtimalin olmadığını belirtiler. Ameliyatı yapan doktor tekrar ameliyat olsa bile başka bir yerden tekrar çıkma ihtimali olduğunu söyledi. Radyoterapi doktoru da fazla doz ışın verilirse sinirlere zarar verme ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi. Bu durumda önceki verilen Kemoterapi ilaçlarını kestiler sadece temodal denilen ağızdan alınabilen 5 gün süreyle kullanılan daha sonra 28 günde bir bekletilip ve tekrar aynı ilacı verilen bir tedavi yöntemi belirlediler.

Bu arada tarih 01.01.2008 gösteriyordu ve biz taburcu olduk. Doktorlar ve bizde üzgündük evde kardeşimle otururken bir telefon aldım. Kardeşim bana internetten kanser deşifresi ekibi sitesi olduğunu beyin tümörüne karşı bir ilacı olduğunu söyledi. Ailemin psikolojisi bozulmuştu. Artık her yola başvurmayı gerektiğini düşünüyorduk. Allahımıza her gün dua ediyorduk. Bazı riskleri de göze almamız gerekiyordu.

Bir arayış içindeydik bu arada oğlum bir rüyasını anlattı. Rüyasında tedavi olduğu hastanenin bahçesinde annesi, ben ve kendisinin olduğu sırada bir kestane satıcısının bulunduğunu, kestane sattığını sonra kestanelerin yere saçıldığını söyledi bizlerinde kestaneleri yerden topladığını tekrar satıcıya vermek için yöneldiğimizde kestanecinin olmadığını arayıp durduğumuzu söyledi. Bizler gibi başkalarında saçılan kestaneleri topladığını gördüğünü aktardı. Ama bir türlü kestaneciyi bulamadığını anlattı. Bu rüyayı düşünce Adnan Beyi aradım ilaç siparişi verdim. Kestaneler ile bitkiler arasıda ilişki kurdum tabii ki bu kişisel düşüncem iç dünyamda olan bir şeydi.

Bir olay daha anlatmak isterim oğluma, acile servise giderken nöbet esnasında ne düşündüğünü sordum oda bana Allahım ne oluyor bana yoksa ölüyor muyum? Hiç ibadet edemedim. Namaz kılamadım diye düşündüm demişti. Bu da beni çok etkiledi. Bizler temodali 1 ay kullandıktan sonra Adnan beyin ilacını kullanalı 10 gün olmuştu.

Mr günü gelmişti ve mr çektirdik. Hastaneden çıkalı 40 gün olmuştu ve rapora göre büyümenin durduğu hafif de şift düzeltmesi olduğunu söylüyordu. Bu arada Adnan beyin aylık kürlerine devam ettik. Tekrar 3 ay sonra çekilen emarda tümörün büyük ölçüde küçüldüğü şiftin tamamen düzeldiğini söylediler. Ayrıca kürlere devam ettik ve 3 ay sonraki mrda tümörün 1,6 mm olduğunu söylediler. Tabii ki bizler bu raporlara sevinmeye başladık. Bu arada el ve kolda uyuşmalar geçti. Yüzde hafif çekilmeler olup gidiyordu, korku hissi kayboldu. Bizler Adnan beyin kürlerine devam ediyorduk. Doktorların verdiği temodala devam ediyorduk. Adnan beyin ilaçlarını kullanırken kan tahlilleri hastanede hep iyi çıkıyordu hiç bir zaman sonuçlar zorluk çıkarmadı.

Ben bitkisel ilaçların uzman ve bilinçli insanlar tarafından verilmesinde sakınca görmemektedir. Zaten belirli dozda ve zamanında verilen ilaçların zararlı olacağına inanmamaktayım. Zaten doktorların verdiği Kemoterapi ilaçları zehir değil mi? Ama beli zamanda ve dozda verdiği için zararı az olmakta. Doktor çok miktarda verse tehlikeli olur. Doktora sorduğumda Kemoterapi ilaçlarının bir tür zehir olduğunu belirtti.

Bence bu gibi hastalarının bitkisel ilaçlarını özelikle Adnan beyin ilaçlarını kullanılmasını şiddetle tavsiye ederim. Ben bunu yaşayarak öğrendim. En iyi öğrenme yaşayarak öğrenmedir. Ben bunları içimden geldiği gibi anlatmaktayım. Bazı şeyler kimsenin elinde değildir. Her şey Allahın elinde bizler sadece Allahın izniyle bir vesile sayabiliriz. Bir çalışma yapabiliriz onun içindir ki umudumuzu kaybetmemeliyiz.

Her hastalığın çaresi olduğunu düşünmekteyiz. Nerde ve ne zaman bulacağımızı bilemeyiz. Oğlumuz namazını ve ibadetini yapmaya başladı . Manevi açıdan huzurlu bir ortama girdi. Mahalledeki cami imamından bol bol dini eğitim aldı. İhlâslı bir amcadan öğüt ve sohbet aldı. Bol bol dualar edildi. Bunlar beni çok sevindirdi. Neyse konumuza dönmek istiyorum

3 ay sonraki mrda tümörün 3 mm daha küçüldüğünü söylediler. Bizler yine Adnan beyin toniklerine devam etmekteydik 3 ay sonraki mrda doktorlar bize mrın çok iyi olduğunu söylediler ve mrda beyazlık olduğunu bunun ne anlama geldiğini tümör olup olmadığının kesin olmadığını söylediler.

16 ay geçti hastaneden çıkalı ve bu zaman zarfında hastamızın durumu iyiye gitti hamdolsun. Bizler halen mr çektirip, Adnan beyin toniklerine devam etmekteyiz.Hastamızda okuluna tekrar döndü. Ben bunu insanlarla paylaşmak istedim

HERKESE SAĞLIKÇA VE DUA İLE HOÇKALIN
ERTUĞRUL EKİZ
TEL: 0537 824 0696

Destek Başvuru Formu

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Doktorumuza sorun

Size yardımcı olabilmemiz için lütfen formu eksiksiz doldurup; sorunuzu ve hastalığınızın aşamasını doktorumuza bildirin. Mesajınızı alan doktorumuz; çok kısa bir süre içerisinde, sizinle iletişime geçecek. Hastalığınız hakkında detaylı bilgilendirileceksiniz.


#

Uzman Hekim Denetimi

Sağlığınız için uzman kontrolünde ilerlemelisiniz.

#

Kişiye Özel Destek

Form üzerinde iletmiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda danışman hekimimiz sizinle iletişime geçip detaylı bir bilgilendirme yapacaktır.

#

Beslenme Programı

Uzmanlarımız tarafından dikkat edilmesi ve tüketilmesi gerekenler size özel planlanan beslenme programında belirtilecektir.

Destek Tedavi Danışma Hattı