Glial Tümör İyileşme Öyküsü

Öncelikle yapmış olduğunuz başarılı çalışmalarınızdan dolayı sizleri gönülden kutluyor, sevgi ve saygılarımı iletiyorum.

Ben İlkay Doğan Antalya’da Hemşire olarak görev yapmaktayım. 7/09/2009/ tarihinde eşimde konuşma güçlüğü kelimelerin devamını getirmeme ve yüzünün sağ tarafında seğirme şikayetleri üzerine özel bir hastaneye gittik. Yapılan tahlil, tetkik ve çekilen MR neticesinde beyin sol frontal bölgesinde 4,5 santimlik tümör tespit edildi.

Daha önceden hiçbir şikâyeti olmayan, aktif, sosyal ve yerinde duramayan eşime bu teşhisin konulması hepimizi şoka uğrattı. Ameliyata karar verildi. Operasyonun Ankara’da yapılmasını aile olarak biz istedik. Ankara’da başarılı bir ameliyat ile tümör kısmen çıkarıldı. Konuşması ile herkesi kendine sevdiren eşimin tümörü tam konuşma merkezinin üzerindeydi. Tamamen alınsaydı belki hiç konuşamayacağı için, hepsi temizlenememişti. Daha ameliyata girerken doktorumuz, glial tümör olduğundan çok emindi. Yayılmaması için çok dua ettim. Maalesef 3 gün sonra çıkan patoloji sonucu doktorumuzun yanılmadığını gösteriyordu. GBM Grade 4, işte o an anladım ki hayat mücadeleden ibarettir.

Hayatta yalnız iki şey vardır, galip olmak veya mağlup olmak.

Altı haftalık kemoterapi paralelinde radyoterapi tedavilerine başladık. Her şey çok iyi gidiyordu. Eşimin ameliyattan sonraki durumunda kötüleşme olmadı. Tedavilerin yan etkileri de olmadı. Morali gayet iyiydi. Beslenmesine çok dikkat ediyorduk. Allahın izni ile bu hastalığı yeneceğimize inanıyorduk ancak, yapmamız gereken eksik bir şeyler olduğu hissine kapıldım.

Bitkisel Destek almalıydık, günlerce araştırmalarım sonucunda, Adnan bey ve ekibine rastladım. İlk etapta biraz kafam karıştı. Önce sitedeki iyileşme öykülerindeki hasta ve yakınları ile görüştüm. İçten ve samimi geldiler. Böylelikle Adnan Beye ulaştım. Ameliyat sonrası çekilen MR’larımızı faksladım. Doktorumuzun %1 bile iyileşme şansı vermediği eşime Adnan Bey %70 oranında başarı oranından bahsetti.  O anki sevincimi anlatamam. Kişi kendisi ile ilgili inandığı, hayal ettiği ve güvenle beklediği şeyleri yaşayacaktır ilkesi ile, ilk kürümüzü 25 Kasım 2009 da aldık ve kullanmaya başladık. 6 Ocak 2010 tarihinde çektirdiğimiz MR’da yarım santimlik küçülme ve Glial Tümör gibi bir cinsin, büyümeksizin ameliyattan çıkmış haliyle aynı kalması ve Doktorumuzun şu an için endişelenecek bir durumun olmadığını söylemesi ailecek hepimizi çok sevindirdi.

Mart Ayında çekilecek olan MR’larımızda tümörün daha da küçüldüğünü veya tamamen yok olduğunu görmek umuduyla…

Şifanın önce Allah’tan geldiğine ve Adnan Beyin destekleyici ürünlerinin de faydasının olduğuna yürekten inanıyorum. Yaşamımızda ki her sorun, içinde bir armağan saklıyor. Bir gün bu armağanı alacağımıza inanıyorum.

Buradan hasta ve yakınlarına sesleniyorum; Kesinlikle inancınızı ve sevginizi kaybetmeyin. Başta Adnan Bey ve doktorlardan oluşan bu ekibe sonsuz inanıyor ve güveniyorum.

Sevdiklerimizin ve yakınlarımızın duaları ile, Aile sevgimiz ile biz bu hastalığı inşallah yeneceğiz.

Bütün hastalara acil şifalar yakınlarına sabır ve güç diliyorum.

İlkay Doğan/Antalya 

[email protected]

Destek Başvuru Formu

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Doktorumuza sorun

Size yardımcı olabilmemiz için lütfen formu eksiksiz doldurup; sorunuzu ve hastalığınızın aşamasını doktorumuza bildirin. Mesajınızı alan doktorumuz; çok kısa bir süre içerisinde, sizinle iletişime geçecek. Hastalığınız hakkında detaylı bilgilendirileceksiniz.


#

Uzman Hekim Denetimi

Sağlığınız için uzman kontrolünde ilerlemelisiniz.

#

Kişiye Özel Destek

Form üzerinde iletmiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda danışman hekimimiz sizinle iletişime geçip detaylı bir bilgilendirme yapacaktır.

#

Beslenme Programı

Uzmanlarımız tarafından dikkat edilmesi ve tüketilmesi gerekenler size özel planlanan beslenme programında belirtilecektir.

Destek Tedavi Danışma Hattı