Eski Milli Futbolcu Semih Yuvakuran – İyileşme Öyküsü

1963 Bursa doğumluyum, evliyim ve 11 yaşlarında üçüz erkek babasıyım. Aklım erdiğinden beri spor ve futbolla iç içeyim. Bursaspor Genç Takım’ında 5yıl, Galatasaray ve Fenerbahçe’de de 6 şar yıl futbol oynadım. 8 yıl Milli Takım Forması’nı şerefle taşıdım. Teknik direktörlüğün yanı sıra futbol programlarında yorumculuk yapıyorum. 1997 yılında futbolu da bırakmama neden olan bir rahatsızlığım ortaya çıktı. Antrenmanlarda çok zorlanıyor, nefes alamıyordum, çime karşı da bir alerjim meydana geldi. Gittiğimiz doktor astım teşhisi koydu.

17 yıl 1.Ligde futbol oynamış, hayatı sporla geçmiş birisinde astım çıkması hepimizi çok şaşırttı. İlerleyen süreçte futboldan kopmama sebep oldu. 12 yıldır astım yüzünden büyük sıkıntılar yaşıyorum, sürekli ilaç kullanıyor ve hiç rahat değilim. Kullandığım ilaçlar geçici sürelerde rahatlık veriyor, hastalığımın geçmesi yönünde hiçbir katkısı olmuyor. Mesela polen zamanı yaptırmam gereken bir aşım var. Onu yaptırmadan dışarı çıkmam mümkün olmuyor. Steril bir hayat yaşıyorum. Evde halı yok, yorgan, çarşaf, havlu, bornoz hep özel malzemelerden yapılmış. Koşmak yok, ani hareketler yok, çocuklarımla bile doyasıya oynayamıyorum.

Sigara içenlerin yanından bile geçemezdim. Dumanı ve kokusu benim için dayanılmazdı. Zaman zaman astım krizleri geçiriyordum, birçok kez hastaneye kaldırıldım. Evde oksijen makinesi var. Astım krizi çok zorladığı zaman ilaçlarla birlikte oksijen alıyordum. Dünyanın en zor şeylerinden birisi rahat nefes alamamak. Birisi sanki üzerinize oturmuş nefes almanızı engellemeye çalışıyor. Zaten hastalık yüzünden yeterince sıkıntı yaşarken bir de bunlar üstüne eklenince hayat çekilmez hale geliyordu. Eski futbolcu arkadaşlarımdan Çetin sayesinde şuan tedavi olduğum Kanser Deşifresi Ekibi doktorlarından Semih İnce bey ile tanıştım. Doktorumuz beni muayene edip, şikâyetleri dinledikten sonra tedavi sürecini anlattı. 10 seans sonra eski sağlığımı tekrar kazanacağımı belirtti.

12 yıl boyunca yaşadıklarımın sonucunda artık çok yorulmuştum, uygulanan tedaviler de işe yaramıyordu. Düşünebiliyor musunuz, gündüz yaşadığınız yetmiyormuş gibi gece uykumda bile rahat vermiyordu. Her gece mutlak birkaç kez uyanıyordum. Kanser Deşifresi Ekibindeki doktorum Semih bey bana her şeyi açıkça anlattı. Uygulayacağı tedaviyi, ne kadar süreceğini, hangi ilaçları ve yöntemleri kullanacağını tek tek izah etti, bu durum kafamdaki soru işaretlerinin azalmasını sağladı.

Uygulanan tedavi basit aslında; kanımı alıyorlar, ozon ekleyerek bana geri veriyorlar, bir de her gün düzenli aldığım XP TONİK SLS diye bitkisel bir içecek var. Şuanda 8. seanstayız ilk seanstan beri pompa kullanmıyorum. Şuanda kendimi son derece rahat ve sağlıklı hissediyorum. Şimdi şükürler olsun hepsi geride kaldı. Çevremdeki arkadaşlarım da bendeki değişmeyi fark ettiler. Artık top oynarken eskisine göre çok daha rahatım. Önceleri maçları tamamlayamazken şimdi çok daha iyi durumda bitirebiliyorum.

Herkese tavsiyem en azından denemeleri, sonuçta bu uygulamanın zararlı bir tarafı olacağını düşünmüyorum. Keşke tüm hastalarımızın bunu öğrenme ve tanıma imkânı olsa. Buraya gelip giderken bir çok farklı hastalıktan muzdarip insanlarla görüşme tanışma imkânım oldu. Bu tür tedavilerin çok farklı hastalıklarda kullanıldığını ve başarılı olduğunu insanların ağzından bizzat dinledim.

Sonuçta ben fayda bulduğum için bu yöntemi kullandım ve kullanmaya devam ediyorum, herkese de denemelerini öneriyorum. Üstelik insanların hastanelere giderek harcayacakları zaman ve paranın çok daha azına iyileşeceklerine inanıyorum. Umarım bu bilgilerin birilerine faydası olur. Herkese sağlıklı günler dilerim.

Semih Yuvakuran. (Eski Milli Futbolcu )
[email protected]

Destek Başvuru Formu

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Doktorumuza sorun

Size yardımcı olabilmemiz için lütfen formu eksiksiz doldurup; sorunuzu ve hastalığınızın aşamasını doktorumuza bildirin. Mesajınızı alan doktorumuz; çok kısa bir süre içerisinde, sizinle iletişime geçecek. Hastalığınız hakkında detaylı bilgilendirileceksiniz.


#

Uzman Hekim Denetimi

Sağlığınız için uzman kontrolünde ilerlemelisiniz.

#

Kişiye Özel Destek

Form üzerinde iletmiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda danışman hekimimiz sizinle iletişime geçip detaylı bir bilgilendirme yapacaktır.

#

Beslenme Programı

Uzmanlarımız tarafından dikkat edilmesi ve tüketilmesi gerekenler size özel planlanan beslenme programında belirtilecektir.

Destek Tedavi Danışma Hattı