Arkadaşımın Kanser Tehşisiyle Hayatımız Karardı

Ben 35 Yaşımda bir hemşireyim. 2009 Yılı Nisan ayında hemşire arkadaşımın kanser tehşisiyle hayatımız karardı. Can dostum, arkadaşımı bu nedenle kaybetme acısı beni ve tüm dostlarımızı derinden sartı. Henüz kendisi hastanede yatarken, ben onun yokluğunu fırsat bilip evde hüngür hüngür ağlarken ve Allahıma ‘Yarabbim. Derdi veren sensin dermanıda sendedir.’ Diye dua ediyordum.

Bu sırada gözüme laptop ilişti. Hemen ağlayarak bitkisel tedavi yollarına bakmaya başladım. Sitenizi buldum, başarı hikayelerini ve yapılan yorumları okudum. Birden evet bu dedim ve hemen sizinle iletişime geçerek bitkisel kürleri kullanmaya başladık. İlk başta arkadaşımı ikna etmek kolay olmadı. Kendisinin hemşire olması ve abisinide akciğer kanserinden kaybetmesinden dolayı olayların gidişatını tahmin ediyor, büyük üzüntü yaşıyordu.

Neden ben diyerek sürekli sessiz düşünüyordu. Göndermiş olduğunuz kürleri kullanırken, kemoterapi ve radioterapileri de yaptırdık (Tabi bu sırada doktorlar tarafından arkadaşım için en fazla altı ay ömür biçilmşti.)

Şu anda sayenizde resmen göklerdeyiz. Çünkü yapılan tetkiklerde kanser hücreleri yok oldu. Doktorlar bile şaşırıyorlar bu duruma ve nasıl diyorlar…!

Ben, herkese sizi ve çalışmalarınızı anlatıyorum. Hepsine sizinle tanışmalarını öneriyorum.

Bir doktor arkadaşım sizi kanser olan kaynanası için aradığında onun için yapabileceğimiz birşey olmaz çok yayılmış cümlesinin sonunda, doktor arkadaşım bana dönerek (Bunu söyleyen insanlar çok dürüst başkası olsa işe yarar diyerek bizden para koparmaya çalışırdı) dedi. Beni doğru kişileri bulduğum için tebrik etti.

Şu anda tam 10 ay oldu ve bizler arkadaşımızı tekrar işe başlaması için ikna etmeye çalışıyoruz. Yeni emekliliğini doldurduğu için emekli olmayı düşünüyor.

Sizleri karşima çıkararak can dostumun kurtuluşunu sağlayan Rabbime ve özellikle çalışmalarınızla dostuma ve tüm kanser hastalarına şifa dağıtan sizlere teşekkür ediyorum.

Sizlerle yüzyüze konuşma fırsatımız olmadı. Ama ben sizlere çok güvendim. Nedenini biliyorum belki sizler hakkında yazılan yorumlar ve teşekkür yazılarıydı. İnsanların sizlere ve çalışmalarınıza inanmaları için yaşadığım bu sevinci ve mutluluğu paylaşarak benim hislerimi yaşamalrını istedim.

Sizlere sonsuz teşekkür ediyorum. Rabbim işinizi ve gücünüzü rast getirsin diyor ve ellerinizden saygıyla öğüyorum.

Hemşire Zeynep TEKİN

Destek Başvuru Formu

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Doktorumuza sorun

Size yardımcı olabilmemiz için lütfen formu eksiksiz doldurup; sorunuzu ve hastalığınızın aşamasını doktorumuza bildirin. Mesajınızı alan doktorumuz; çok kısa bir süre içerisinde, sizinle iletişime geçecek. Hastalığınız hakkında detaylı bilgilendirileceksiniz.


#

Uzman Hekim Denetimi

Sağlığınız için uzman kontrolünde ilerlemelisiniz.

#

Kişiye Özel Destek

Form üzerinde iletmiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda danışman hekimimiz sizinle iletişime geçip detaylı bir bilgilendirme yapacaktır.

#

Beslenme Programı

Uzmanlarımız tarafından dikkat edilmesi ve tüketilmesi gerekenler size özel planlanan beslenme programında belirtilecektir.

Destek Tedavi Danışma Hattı