4. Evre Medulloblastoma Tümörü

MERHABA;

Ben Alma YILMAZ. Saraybosna doğumlu ve 20 yıldır İstanbul ‘da yaşıyorum. Bizim hikayemizi çok kısa anlatacağım. Kardeşim Almin TAJİC , 2014 yılına kadar çok sağlıklı ve sportif biriydi, kötü alışkanlıkları ( sigara, alkol vs…)yoktu. Son dönemlerde ,konuşurken net cümle kuramama , konuşmada zorlanma ve sık sık yürürken baş dönmesinden şikayetçiydi. Bu durum beni çok korkuttuğu için benim ısrarım üzerine Saraybosna da bir hastane de 1 ay yatarak hatalığı araştırıldı ve maalesef teşhis konulamadı ve bir sonuç alamadık.

Şikayetleri devam etti ve kardeşim bu konuyla ilgili depresyona girdi. Ben de İstanbul’da Beyin ve Sinir Cerrahisi Doktoru buldum ve kardeşimi muayene için buraya getirdim. Doktor tarafından konulan teşhis beyincikte kitle olduğu ve bu kitlenin takip edilmesi gerektiğini belirterek bir takım ilaçlar verdi.

Maalesef kardeşimin bu depresif hali 3 ay içerisinde daha da ağırlaştı. Sosyal hayattan uzaklaştı ve daha önceki şikayetleri devam etti . Durum bizim gözlemlerimize göre çok kötüye gidiyordu. Türkiye de bir hastane buldum , sonra çekilen MR ve CD’yi verdik ve bir hafta sonra sonuç açıklandı . Kardeşimin çok acil beyin ameliyatı olması gerektiğini ve ücretinin çok pahalı olup EUR olarak ödenmesi gerektiğini belirten ön fatura verildi.

Çok çaresiz kalmıştık ve her şeyi vermeye razıydık. Bosna’da yapılan yardım sayesinde bir hafta içerisinde kardeşimi hastaneye getirdim, tekrar yapılan muayene sonucu bir an önce ameliyat edilmesi gerektiğini söylediler ve bu konuyla ilgili hemen karar vermemiz gerekiyordu, 3 gün içerisinde kardeşim ameliyat oldu ve biz çok zor anlar yaşadık , ameliyatın riskli olduğunu biliyorduk ama başka çaremiz yoktu ve kabul ettik. Allahtan ameliyat çok iyi geçti ve başarılı bir şekilde ameliyattan çıktı kardeşim. Fakat ameliyattan sonra çıkan patoloji sonucu bizi bir kez daha üzüntüye boğdu çıkan raporı 4. Evre medulloblastoma tümörü idi. Mecburen 30 seans Radyoterapi önerildi ama ben tomoterapi yaptırdım, onkoloji tarafından kemoterapi de önerildi ama almayı reddettik.

Uzun araştırmalar sonunda immunat ekibine ulaştım ve hastamızın raporlarını istediler bizden gönderdim ve aynı gün . Dr.Ünal Vural tarafından arandım . Kardeşimin durumu ve uygulanacak tedavi ile ilgili kendisi bana detaylı bilgi verdikten sonra reçete düzenledi ve ürünlerimizi alıp kullanmaya başladık. Aynı anda tomoterapi ve immunat ürünlerine başlattık, her geldiğimiz kontrollerde kardeşimin durumu daha iyiye gidiyordu. 2 yıl geçti ve kardeşimin şuan durumu çok iyi immunat ürünlerinin sayılarını düşürerek dr Ünal beyin takibinde hala kullanmaya devam ediyoruz .

ALMA YILMAZ
[email protected]

Destek Başvuru Formu

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Doktorumuza sorun

Size yardımcı olabilmemiz için lütfen formu eksiksiz doldurup; sorunuzu ve hastalığınızın aşamasını doktorumuza bildirin. Mesajınızı alan doktorumuz; çok kısa bir süre içerisinde, sizinle iletişime geçecek. Hastalığınız hakkında detaylı bilgilendirileceksiniz.


#

Uzman Hekim Denetimi

Sağlığınız için uzman kontrolünde ilerlemelisiniz.

#

Kişiye Özel Destek

Form üzerinde iletmiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda danışman hekimimiz sizinle iletişime geçip detaylı bir bilgilendirme yapacaktır.

#

Beslenme Programı

Uzmanlarımız tarafından dikkat edilmesi ve tüketilmesi gerekenler size özel planlanan beslenme programında belirtilecektir.

Destek Tedavi Danışma Hattı