DMSO Tedavisi

DMSO-sf1Dimethyl sulfoxide (DMSO) ilk kez Rus bilim adımı Alexander Zaytsev tarafından bulunmuş olduğu ile ilgili Alman kimya dergilerinde yayınlar mevcuttur. Kimyasal bileşik formulu (CH3)2SO dir.

Bilimsel ve popüler literatürde tartışmalara yol açan, Op. Dr. İlhami GÜNERAL in öncülük ettiği basit bir bileşiktir. Terapötik ve toksik maddeler genellikle aprotik çözücü olduğu için DMSO içinde çözünürler. DMSO su ile hızlı etkileşime girer.  DMSOnun hızlı nüfuz etme gücü ve biyolojik membranlardan sızma özelliğine sahiptir.  DMSO sistemik toksisitesi düşük olarak kabul edilir. 

Odundan elde edilen organik bir kükürtlü maddedir. Dr.Stanley Jacob’a göre; yüzyılımızın, antibiyotik ve kortizon prensiplerinden sonra keşfedilmiş üçüncü büyük prensibidir.
Op.Dr.İlhami Güneral’de “Kanserden korkma,modası geçmiş tedaviden kork” adlı kitabında DMSO tedavisine ne kadar önem verdiğine değinmiştir.

DMSO, genellikle hastanın durumuna ve hastalığın evresine göre uygun doz belirlenerek kullanılmalıdır. 

Ulaşılması zor hasarlı dokulara etken maddelerin gönderilmesini sağlayan taşıyıcı bir maddedir. DMSO tedavisi, mutlaka uzman doktor kontrolünde uygulanmalıdır. 

 DMSO Tedavisinin Özellikleri

 • Miyelinsiz sinir elyafının iletkenliğini kaldırarak ağrıyı bloke eder.
 • Antienflamatuardır.
 • Antibakteriyel ve fungusittir.
 • İlaçların zarlardan kolay geçmesini sağlar.
 • Damar genişletici ve diüretik(idrar söktürücü)tir.
 • Ca fonksiyonunu durdurarak, kalp kasının yükünü hafifletir.
 • Haricen hücre yenileyici ve sakinleştiricidir.
 • Bağışıklığı kamçılar.
 • Vücutta interferon oluşturucudur.
 • Hidroksil serbest radikallerini yok eder.
 • Kolojeni yumuşatır.

Op. Dr. İlhami Güneral’in de kitabında değindiği gibi DMSO; Amerikan Tabipler Birliğinin başkan seçim konferansında eski İndiana Valisi Dr. Bowen’in kanserden ölmek üzere olan ve dayanılmaz acılar içinde kıvranan eşine, yasa dışı bir ilaç kullandığını itiraf etmesiyle ciddiyet kazanmıştır. Eşi, Multipl Miyeloma adında  bir cins kemik kanserine tutulmuş ve vefat etmişti. Dr Bowen’nin anlattıklarına göre, DMSO eşinin ağrılarını birkaç dakika içinde yok etmişti.

Op. Dr. İlhami Güneral’in çalışmaları da desteklemektedir ki DMSO, su ile birleştiğinde bağlama gücü, iki su molekülünün bağlanma gücünden daha büyüktür. Bu yüzden DMSO, hiçbir zarar vermeden dokulara kolayca sızar, etken maddeleri de beraberinde taşır. Kanser Hücresine afinitesi olan hematoksilon ile doğrudan hedeflenen kanser kitlleerine sürüklenir. Beyin hücrelerinin gereksinimi olan nükleik asit, bu yolla damar beyin bariyerini kolaylıkla aşarak nöronlara nüfuz eder. Hematoksilon çok güçlü boyar maddedir ve DMSO da çözülerek istenilen kanserli hücreye sızması böylece mikroskobik yolla kanserli hücrenin tespiti sağlanır.

Uzmanlarımızla Görüşün
Open chat
Whatsapptan Yazın