Bitkisel Tedavi

Neredeyse insanlık tarihi kadar eski asıl tedavi yöntemi olan bitkisel tedaviler ne yazık ki zaman süreci içerisinde modern tıp karşısında hak ettiği değeri bulamamış ve alternatif tedavi olarak nitelendirilmiştir.

Kızılderililerden iknalara, Hititlerden mayalara, hakkında bilimsel veriler toplanan en eski medeniyetlerde bile bitkilerle tedavi uygulayan herbalistler olduğunu ve bu herbalistlerin toplumun saygın kişilerinden olduğu herkes tarafından bilinmektedir.

Yaraya tütün basmak, gribe nane limon kaynatmak, halk arasında hemen herkes tarafından bilinen, basit bitkisel tedavi yöntemleridir
Gerek dâhili hastalıklarda gerekse yaralanmalarda, birçok vücut hasarında tatbik edilen bitkisel tedaviler dünyada ve Türkiye de yeniden hak ettiği değeri kazanmaya başladı. Popüler hastalıkların bazılarında modern tıbbın çözümsüz kalması hasta ve yakınlarını alternatif tedavi arayışına yöneltmektedir.

Alternatif tedaviler arasında ilk göze çarpan ve oldukça etkili sonuçlar alınan bitkisel tedaviler Dünyada yalnızca Almanya da enstitü konumunda incelenen tedavi metodu olmasıyla birlikte, özellikle son dönemlerde genetik yapısıyla oynanmış yiyeceklerin dünya gündeminde yer almasıyla tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de, bitkisel tedavilere yöneliş olduğu görülmektedir.

Bitkisel Tedavi Hangi Bitkilerle Yapılır?

Dünyada var olan tüm bitkiler içerdikleri yapılarına göre bitkisel tedavilerde kullanılabilinir. Herhangi bir hastalıkta ve/veya hastalıklarda tedavi edici özelliği keşfedilmiş ve kanıtlanmış bitkilere Şifalı bitkiler denir. Şifalı bitkiler hakkında daha fazla bilgi edinmek için Şifalı bitkiler Sayfasını inceleyin.

Bitkisel Tedavi Hangi Hastalıkların Tedavisinde Kullanılır?

Bitkisel tedaviler neredeyse tüm hastalıklarda uygulanabilir önce zarar vermeyeceksin prensibine dayalı bir tedavi içeriğine sahiptir. Alternatif Tedavi Grubu tarafından şimdilik kanser, diyabet, hepatit, kolit, ülser, kalp damar tıkanıklığı, romatizma, felç, siroz ve daha birçok hastalığın tedavisinde araştırma ve geliştirme balgamında kullanmaktadır. Yalnızca hastalıklarda değil, sağlıklı bedenlerin besin dengelerini korumak, olası hastalıkları önlemek için hasta olmayan kişiler bile bitkilerden yararlanabilir.

Bitkisel Tedavilerde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Son dönemlerde özellikle medyada çıkan ve insanlara şu bitki şu hastalığa, bu bitki bu hastalığa iyi gelir diye açıklamalar yapılmaktadır. Bazen tek bir bitki meyve veya sebze bağışıklık (immün) sistemi dengelemeye yeterli olmayabilir. İmmün sistemi dengede tutmak, hastaya özel hazırlanan bitkisel kombinasyonlarla mümkün olabilir. Hastaya özel uygulanan bitkisel kombinasyonlar, kanser gibi önemli hastalık tedavisinde ve daha birçok hastalığın tedavisinde, yüksek başarı oranlarına sahip olduğunu görmek mümkündür.

Bitkisel tedavilere başlamak isteyebilirsiniz bu durumu doktorunuzla paylaşın.

Bitkisel tedavilerde kullanacağınız bitki kombinasyonlarının uzmanlar tarafından verildiğine dikkat edin.

Hastalığınızın tedavisinde, Bitkisel Tedavi bazen tek başına yeterli olmayabilir. Bitkilerle tedaviye başladığınızda modern tedavileri ihmal etmeyin.

Herhangi bir hastalık teşhisi konulduğunda bitkisel tedavileri de araştırın. Her tedavi prensibinde olduğu gibi Alternatif Bitkisel Tedavide de erken tanı büyük önem taşımaktadır.

Kimler Bitkisel Tedavi Uygulayabilir?

Yukarıda da bahsedildiği gibi, neredeyse tüm hastalıklarda kullanılan bitkisel tedavileri, bitkisel tedaviler alanında uzman kişiler tarafından uygulandığından emin olun. Coğrafi yapısı ve mevsim özelliklerinden kaynaklanan Türkiye için, adeta bir bitki cenneti demek mümkün olabilir.

Türkiye de belli başlı hastalıklar hedef alınarak hastaya özel uygulanan, alternatif bitkisel tedaviler alanında neredeyse tüm dünyada araştırmalar yapan Araştırmacı herbalist Adnan Akar ve alternatif Tedavi Grubu tarafından önerilen bitkisel tedaviler, başta beyin tümörleri olmak üzere birçok hastalığın tedavisinde oldukça yüksek başarı oranlarına sahiptir.

Sonuç: Beslenme alışkanlıkları, genetik ve çevre faktörlerinden kaynaklanan birçok hastalığın tedavisinde teşhis konulduğu andan itibaren bitkisel tedaviler araştırılmalıdır. Bitkisel tedaviler yalnızca, hastanın bağışıklık (immün) sistemini dengede tutmak değil, şaşırtıcı tedavi edici özelliklere sahiptir. Önemli hastalıkların tedavisinde tek başına bir ot veya şifalı bir bitki işe yaramayabilir. Hastalığınız için Alternatif tedavi Grubu tarafından hastaya özel hazırlanan bitkisel kombinasyonlarla tanışmak için geç kalmayın.

Uzmanlarımızla Görüşün
Open chat
Whatsapptan Yazın