Beyin Tümörü

Beyin Tümörü konusunda, son yıllarda yapılan önemli gözlemlerin ve çalışmaların tahmini sonuçlarıdır. ülke genelinde gerek alternatif tarafta olan gerekse akademisyenlerden oluşan bir çok değerlendirmelerde dikkate alınarak hazırlanmıştır.

Sonuçlar
 • Primer Beyin Tümörü vakalarının bağışıklık sistemi ile direk bir bağlantısı kurulamamıştır.
 • Bu vaka gruplarının hemen hemen tamamının kan tabloları mükemmel olabilmektedir.
 • Kanlarında kanser hücrelerine rastlanmamaktadır.
 • Doğal olarak beynin dışında herhangi bir organa metastaz yaptığı gözlenmemiştir. Kan’a yada kan yolarına girmediği için beynin yumuşak dokularında kalmakta yada yine aynı bölgelere metastaz yapabilmektedir.
 • Dünyanın en sağlıklı ve bağışıklık sistemi en güçlü olan insanı hiçbir hastalığa yakalanma riski taşımasa bile yine de beyninde tümör yada kanser gelişebilir.
 • Beyin kanserlerinin oluşabildiği nedenler tahmin edilebilir olsa da immün sistem ile ilişkisi kurulamadığında tam olarak tespit ve tedavi edilememektedir.
 • Anne karnında başlayan ve yaşam süresi içerisinde herhangi bir sebebe kadar uzanabilen bir dizin sebep sayılabiliyor.
 • Hiçbir somut neden bulunmasa dahi insan yapısı yada organları kendi içlerinde kanser inşa edebilme özelliğine sahiptir. Bu hücresel ve genetik yapı ile ilgilidir.
 • Dünya tedavi prensiplerinde en zor tedavi edilebilen kanser türü bu sebeplerden dolayı beyin kanseridir.
 • İnsanın genetik yapısı hücresel yapısı, kanı, kan yoları ve bağışıklık sistemi ile ilişkisi kurulamadığından bu hatlar üzerinde verilen tedavilerden de sonuç almak zorlaşmaktadır.
 • Alternatif tedavilerde mutlak kan ve kan yoları, sindirim sistemi kullanılmaktadır.
 • İnsan beyni toplam kan miktarının %12‘si kadarını kullanan ve çok kanlanabilen bir organıdır.
 • Kana karışan tüm etken maddeler kan ile birlikte her organa giderken mutlak beynin kanlandığı noktalara da ulaşabilmektedirler.
 • Fakat bu şekilde dahi bu tümörlere etki edebilmek zordur.
 • Kan-beyin bariyeri noktalarını aşılabilmesi o bölgelere sızılabilmesi ve yumuşak dokulara etki edilebilmesi bir şekilde mümkün olabilmiştir.

Bu konuda ki çalışmalar oldukça teknik ve bilimsel olarak açıklanabilir ve izahı vardır.

Beyin tümörü tek tip isim altında ifade edilse bile kendi içerisinde tümörün bulunduğu noktalar ve karakteristik yapıların değişikliği sebebi ile çok yönlü tartışılmaktadır.

Beyin tümörü hastalarına gerçekte sorunu beyin kanseri olmalarıdır. Beyindeki görünen kitle dışında yine beyinde görünmeyen ve gerçekte sorunun önemli bir tarafını oluşturan kanser hücrelerinin varlığıdır.Bu vakalarda mevcut tümöre yapılan müdahaleler dışında görünmeyen kanser hücrelerinde de etkili olabilecek pirensipler üzerindede durulmalıdır.

Beyin Tümörü Belirtileri Nelerdir? Okumak için tıklayın.

Genel Olarak Beyin Kanseri Tutulumlarının Gözlem Sonuçları

Beyin kanseri çeşitlerine göre genel dağılım;

%60-70 glioblastoma multiforme grade 4
%20-30 anaplastik astrositom grade 3
%10-20 diğerleri

Yaşa göre genel dağılım;

Her yaş grubunda görülür . Son 10 yılda çocuk vakalarda görülebilen bir artış söz konusudur.

Beyin kanseri vakalarının alternatif tedaviye cevap verdiği yüzdesel tablo;

Çocukların ve gençlerin yetişkinlere gör %20 daha hızlı, yetişkinlerin yaşlılara göre %20 daha hızlı cevap verdiği gözlemlenmiştir.

Alternatif tedaviye başlanılan süreç oldukça önemlidir. Grade 4 dahi olsa iyileşme olasılığı %30-70 aralığındadır.

Yine en olumlu sonuçların alındığı vaka gruplarından biri ise birinci Cerrahi sonrası tümör yükünün ortadan kalkması ve hemen akabinde kullanımlarda gözlenmiştir. Çünkü o bölge de bir tümör ile değil hücreler ile mücadele edildiğinden yeniden tümör oluşumu %70 oranında engellenebilmiştir.

Not: Bu yazıda ki değerlendirmeler yüzdesel yaklaşımlar ve sonuçlar, bilgilendirme maksatlıdır.